119,00 € (sis. verot)
Tuotenimi: Samsung Galaxy S9
Väri: Musta
Näyttö: 5,8″ Super AMOLED, HDR10 -näyttö
Tallennustila: 64GB
Akku: Valmistajan oma alkuperäisakku, jonka kunto on vähintään 85 %.
Kunto: Kohtalainen
Mukaan: Laturi
Loppuunmyyty, ota yhteyttä ja kysy saatavuudesta.
Tuotteen takuu on 12 kk
Tässä laitteessa on asennettu LineageOS 20, eli modifioitu versio Android 13sta.
LineageOS on modifioitu versio Androidista, joka on kehitetty pidentämään laitteiden käyttöikää huomattavasti myös valmistajien virallisten laitetuen loppumisen jälkeen.
Android versio on reilusti uudempi kuin laite virallisesti tukee, mutta koska käyttöjärjestelmä on kehitetty ja optimoitu juuri tähän malliin, käyttöjärjestelmä on useasti jopa nopeampi kuin vanhemmalla virallisella käyttöjärjestelmällä.
Turvapäivitykset ovat myös ajan tasalla, eli laitteella uskaltaa hoitaa arkaluontaisia asioita ym.
Jossain harvemmassa tapauksessa voi olla, että jotkut sovellukset ei toimi odotetulla tavalla modifioidulla laitteilla.
Voit soittaa ja varmistaa jonkun sovelluksen toimivuuden ennen ostoa.
Samsung Galaxy S9 tarjoaa innovatiivisia ominaisuuksia, kuten AKG:n kanssa kehitetyt sisäiset stereokaiuttimet ja kalibroidut kuulokkeet. Kamera on suunniteltu uudelleen tarjoamaan erinomaisia kuvia kaikissa valaistusolosuhteissa sekä super slow motion -videoita.
Galaxy S9 tekee sisällön jakamisen ja työskentelyn muiden laitteiden kanssa helpoksi. Se on ihanteellinen työpuhelin, joka tarjoaa luotettavuutta, tietoturvaa Samsung Knoxin avulla ja mahdollisuuden dokumentoida tärkeitä tapahtumia. MicroSD-korttipaikka mahdollistaa muistin laajentamisen jopa 400 Gt:iin.
| Valmistaja | Samsung |
| Malli | Galaxy S9 |
| Väri | Musta (Midnight Black) |
| SIM-kortin tyyppi | Nano-SIM |
| Näyttö | 5,8″ Super AMOLED, HDR10 -näyttö |
| Prosessori | Exynos 9810 Octa |
| Keskusmuisti | 4GB |
| Tallennustila | 64GB |
| Kamera | 12 Mpx pääkamera, 8 + 2 Mpx etukamera |
| Yhteydet ja liitännät |
|
| Muuta | Iiris- ja sormenjälkitunnistus |
| Mitat ja paino | 148.9 x 68.1 x 8 mm, 155 g |
| Käyttöjärjestelmä | LineageOS 20, Android 13 |
| Akku | 3000 mAh |





