549,00 € (sis. verot)
Tuotenimi: Sony Xperia 5 V 5G
Väri: Musta
Näyttö: 6,1″ 120 Hz FullHD OLED -kosketusnäyttö
Tallennustila: 128GB
Akku: 100% alkuperäisestä kapasiteetista.
Kunto: Uudenveroinen
Mukaan: Laturi
Loppuunmyyty, ota yhteyttä ja kysy saatavuudesta.
Tuotteen takuu on 12 kk
Sony Xperia 5 V 5G tarjoaa huippusuorituskykyä tehokkaan Snapdragon 8 Gen 2 -prosessorin ja 6,1” 120 Hz FullHD+ OLED -näytön ansiosta. Exmor T -kuvakennolla varustettu 48 MP kaksoiskamera tuottaa teräviä kuvia ja 4K-videoita, ja 5000 mAh akku tukee sekä langallista että langatonta latausta. Lisäksi 128 GB tallennustilaa on laajennettavissa jopa 1 TB asti.
| Valmistaja | Sony |
| Malli | Xperia 5 V 5G |
| Väri | Musta |
| SIM-kortin tyyppi | Nano-SIM, eSIM, Dual SIM |
| Näyttö | 6,1″ 120 Hz FullHD OLED |
| Prosessori | Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 |
| Keskusmuisti | 8GB |
| Tallennustila | 128GB |
| Kamera | 48+12+12 Mpx kaksoiskamera
12 Mpx etukamera |
| Yhteydet ja liitännät |
|
| Muuta | Sormenjälkitunnistin, muistikorttipaikka |
| Mitat ja paino | 154 x 68 x 8.6 mm, 182 g |
| Käyttöjärjestelmä | Android 15 |
| Akku | 100% alkuperäisestä kapasiteetista. |





