69,00 € (sis. verot)
Tuotenimi: Sony Xperia L3
Väri: Musta
Näyttö: 5,7″ IPS LCD-näyttö
Tallennustila: 32GB
Akku: Hyvä
Kunto: Hyvä
Mukaan: Laturi
Loppuunmyyty, ota yhteyttä ja kysy saatavuudesta.
Tuotteen takuu on 12 kk, akku 3 kk
Sony Xperia L3 on näppärä ja kompakti puhelin peruskäyttöön. Puhelimessa on 12+2 megapikselin kaksoistakakamera, LED-salama ja panoraamakuvaus. 8 MP:n f/2.4 etukameralla otat selfiet käden käänteessä.
5,7 tuuman IPS LCD-näytössä on 720 x 1440 pikselin resoluutio ja elävät värit. 18:9-kuvasuhteen ansiosta näytölle mahtuu enemmän sisältöä. Mediatek Helio P22 -kahdeksanydinprosessori pyörittää sujuvasti päivittäiseen käyttöön tarvittavia sovelluksia ja pelejä. Puhelimessa on 32 GB kovalevy ja puhelimesta löytyy MicroSD-muistikorttipaikka, millä tallennustilaa saa tarvittaessa lisää.
Xperia L3:sta löytyy myös lähimaksuominaisuus, 3,5 mm kuulokeliitäntä ja paikannuspalveluiden tuki. Puhelin ladataan USB-C-kaapelilla.
| Valmistaja | Sony |
| Malli | Xperia L3 |
| Väri | Musta |
| SIM-kortin tyyppi | Nano-SIM, Hybrid Dual-SIM |
| Näyttö | 5,7″ IPS LCD, HD+ |
| Prosessori | Mediatek Helio P22 octa-core 2,0 GHz, GPU PowerVR GE8320 |
| Keskusmuisti | 3GB |
| Tallennustila | 32GB |
| Kamera | 12+2 Mpx kaksoistakakamera
8 Mpx etukamera |
| Yhteydet ja liitännät |
|
| Muuta | Sormenjälkitunnistin, muistikorttipaikka |
| Mitat ja paino | 154 x 72 x 8.9 mm, 156 g |
| Käyttöjärjestelmä | Android 8.1 |
| Akku | 3300 mAh |





