49,00 € (sis. verot)
Tuotenimi: Xiaomi Redmi 9
Väri: Sky Blue
Näyttö: 6,53″ HD + -näyttö
Tallennustila: 64GB
Akku: Hyvä
Kunto: Erinomainen
Mukaan: Laturi
Loppuunmyyty, ota yhteyttä ja kysy saatavuudesta.
Tuotteen takuu on 12 kk, akku 3 kk
Xiaomi Redmi 9A on edullinen älypuhelin, jossa on hyvä hinta-laatusuhde. Sen selkämyksen tekstuuri hylkii sormenjälkiä, joten puhelin pysyy siistinä. Suuri 6,53-tuumainen HD+ DotDrop -näyttö ja valtava akku takaavat pitkäkestoista viihdettä. MediaTekin kahdeksanydinprosessorin ansiosta laite toimii sujuvasti. 13 MP:n tekoälyavusteinen kamera tallentaa tärkeät hetket tarkasti. Näytön sinisen valon suodatin vähentää silmien rasitusta pitkinä käyttöhetkinä ja ennen nukkumaanmenoa.
| Valmistaja | Xiaomi |
| Malli | Redmi 9 |
| Väri | Sininen (Sky Blue) |
| SIM-kortin tyyppi | Nano-SIM, dual SIM |
| Näyttö | 6,53″ HD + -näyttö |
| Prosessori | MediaTek Helio G25 |
| Keskusmuisti | 2GB |
| Tallennustila | 32GB |
| Kamera | 13 Mpx takakamera, 5 Mpx etukamera |
| Yhteydet ja liitännät |
|
| Muuta | Kasvojen tunnistus, muistikorttipaikka |
| Mitat ja paino | 164.9 x 77.1 x 9 mm, 196 g |
| Käyttöjärjestelmä | Android 10, MIUI 12 |
| Akku | 5000 mAh |





